Новини світу. 30 вересня. Криза фінансів зобов’язує – уряд Франції змушений йти на непопулярні кроки, щоб вирішити проблему держдефіциту.

Пиво
Франція збільшить акцизні ставки на пиво вдвічі

Як стало сьогодні відомо, Матіньонскій палац має намір збільшити акцизні ставки на пиво одразу в два рази. В даний час акциз на цей хмільний напій у Франції становить 2,75 євро на гектолітр (для слабоалкогольного пива).

За розрахунками урядових експертів, кінцева вартість пива для споживача зміниться не сильно. За їхніми обіцянками, стандартний бокал (0,25 л) в барі чи ресторані подорожчає всього на 5 євроцентів. Зате в казну це принесе 500 млн євро в 2013 році.

Що стосується представників пивоварної промисловості, то вони в своїх оцінках більш категоричні – любителі пива будуть змушені платити в середньому на 15% більше, ніж сьогодні. Адже акциз, нагадують вони, на відміну від ПДВ, який, до речі залишиться незмінним (19,6%), розраховується виходячи з обсягу виробленого, а значить і споживаного продукту.

У світі Франція, безумовно, знаменита в першу чергу своїми винами, а не пивом. Однак близько 70% хмільного напою, представленого на внутрішньому ринку, припадають на національні пивоварні компанії, які побоюються зниження показників, особливо в сфері роздрібної торгівлі. Відзначимо, що, згідно місцевій пресі, за останні 30 років споживання пива у Франції і без того скоротилося на 30%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.