Новини економіки. 29 вересня. Українська сторона стикається з тими ж проблемами в газовій сфері, що й країни ЄС, – утруднення вільних поставок газу і несправедливо високі ціни на нього.

Газпром
Антимонопольне розслідування не слід розглядати як вороже по відношенню до «Газпрому»

Тому рішення «газових» проблем було б більш швидким і ефективним у співпраці з Європейським Союзом.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише юрист-міжнародник Олександр Малиновський, партнер «Грант Торнтон Україна».

«У тому числі в рамках європейського антимонопольного розслідування проти “Газпрому”. Наприклад, шляхом обміну інформацією та проведення неформальних консультацій», – пояснює Малиновський.

Він звертає увагу, що платформою для такого діалогу між Києвом і Брюсселем є Договір про заснування Європейського Енергетичного співтовариства, до якого Україна приєдналася у 2011 році і яке включає положення, що стосуються питань конкурентної політики та заходів щодо забезпечення вільної конкуренції.

Крім того, зазначає юрист, подальша інтеграція України в газовий ринок ЄС і її становлення в якості повноправного члена Європейського Енергоспівтовариства дадуть нашій країні можливість скористатися результатами європейського антимонопольного розслідування для захисту українських інтересів у газовій сфері.

У цьому контексті розпочате в ЄС антимонопольне розслідування не слід було б розглядати як вороже по відношенню до «Газпрому», вважає юрист.

«У стратегічній перспективі заходи реформування і перетворення, до яких, ймовірно, змушений буде вдатися “Газпром” за підсумками розслідування ЄС, позитивно позначаться на самому монополісті», – пояснює він.

Це, до речі, розуміє і сама російська сторона: раніше в інтерв’ю глава Федеральної антимонопольної служби (ФАС) Росії заявив, що «вважає “Газпром” вкрай неефективною компанією, у якої достатньо грошей, і якій просто потрібно навести порядок у своєму господарстві».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.