Новини світу. 19 вересня. Одинадцять міністрів закордонних справ країн Євросоюзу запропонували створити пост президента ЄС, якого обирають загальним голосуванням, сформувати загальне МЗС, ввести єдину європейську в’їзну візу, і, можливо, сформувати єдину армію.

Європейський Союз
Потрібен президент, який особисто призначатиме членів “європейського уряду”

Проект реформи Євросоюзу, спрямованої на різке посилення централізації влади, був викладений у документі, який прийняли за підсумками засідання групи з питань майбутнього Європейського союзу, що відбувся в понеділок у Варшаві.

До складу групи з питань майбутнього ЄС входять глави МЗС 11 з 27 країн Союзу – Австрії, Бельгії, Німеччині, Данії, Іспанії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Польщі, Португалії та Франції – тобто всіх найбільш впливових і найбільших держав Євросоюзу, крім Сполученого Королівства. Очевидно, тон в групі задають Німеччина і Франція, наголошується в британській пресі.

“Для того, щоб Європа була реальною дійовою особою і глобальним лідером, вона повинна мати сильну структуру інститутів, – цитує спільну заяву міністрів закордонних справ Німеччини та Польщі Гідо Вестервелле і Радослава Сікорського. – Для цього потрібен президент, що обирається безпосередньо, який буде особисто призначати членів “європейського уряду”.

У тому випадку, якщо реформа буде прийнята, то окремі країни ЄС будуть позбавлені права накладати вето при вирішенні питань зовнішньої політики і безпеки, а також при ратифікації загальноєвропейських договорів. Це означає, що окремі країни повинні будуть підтримувати зовнішньополітичні заходи, з якими вони не згодні. Також проект передбачає, що країни Євросоюзу будуть позбавлені можливості відкидати основоположні документи за підсумками проведених у них референдумів, як це неодноразово траплялося.

Прийняття документа також посилить повноваження відомства верховного представника Євросоюзу з закордонних справ і політики безпеки та перетворення його в повноцінне загальноєвропейське дипломатичне відомство. Передбачається створення єдиного поліцейського органу, який займатиметься контролем кордонів ЄС, а також формування в Європарламенті спеціальної палати депутатів з країн зони євро, яка буде займатися розглядом заходів, що стосуються єдиної валюти.

Не всі з 11 країн, що брали участь в роботі над проектом реформи ЄС, підтримали ідею створення єдиної європейської армії, тому в документі про неї йдеться в обережних виразах. “Метою є формування європейської оборонної політики, що включає єдині зусилля в сфері військової промисловості, у тому числі створення єдиного ринку озброєнь. Для деяких країн-членів групи це з часом буде означати створення європейської армії”, – заявлено в документі.

Як зазначає британська преса, поява плану централізації влади в Євросоюзі посилить у Великобританії настрої на користь проведення референдуму з приводу членства країни в структурах ЄС, на користь якого виступають багато депутатів від правлячої Консервативної партії.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.