Новини здоров’я. 19 вересня. Щоденне споживання солодкої газованої води призводить до того, що м’язи використовують в якості палива вуглеводи, а не підшкірний жир.

солодка вода
Вживання газованої води призводить м’язи в такий же стан, як у людей з ожирінням

Дослідники всього світу не перший раз говорять про шкоду солодкої газованої води.

Фахівці Університету Бангора і Університету Юти довели, що це так. Згідно з їхніми дослідженнями, часте вживання солодкої води призводить до того, що організм використовує вуглеводи, а не жири як паливо. Це дослідження було опубліковано в журналі European Journal of Nutrition.

Робота складалася з двох етапів: експеримент на людях і на окремих м’язових клітинах.

11 чоловіків і жінок 20-років протягом місяця пили газовану воду щодня. Кожен учасник вів помірний спосіб життя. До і після досліду вчені робили аналіз крові, брали пункцію м’язової тканини, а також проводили аналіз обміну речовин.

Одночасно окремі м’язові клітини були «посаджені» на солодку дієту.

В обох випадку вчені встановили порушення метаболізму: прискорення метаболізму вуглеводів, збільшення швидкості розщеплення глюкози, утворення ліпідів, а також жирів.

Отримані дані доводять, що часте вживання газованої води приводить м’язи в такий же стан, як у людей з ожирінням і діабетом 2 типу.

Доктор Курбіс, який очолив дослідження, говорить, що заклопотаність з приводу вживання солодкої газованої води не безпідставна. Справа в тому, що м’язи втрачають свою здатність спалювати жири, а це призводить до підвищення рівня цукру в крові і, як наслідок, до ожиріння. Причому, ризик ожиріння виникає не миттєво, а в майбутньому, тому що у організму відбувається звикання.

Доктор вважає, що кожна країна повинна вжити відповідних заходів з приводу солодкої води, причому це стосується не тільки газованої води, але і підсолоджених фруктових соків. А поки немає державних заборон, то кожен повинен сам замислитися з приводу свого здоров’я. Якщо ви відчули спрагу і мрієте про склянку газованої води, то подумайте добре і налийте склянку простої води.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.