Новини світу. 3 вересня. Психологи з Брістольського університету встановили, що форма пивного келиха впливає на швидкість споживання алкоголю.

З різних келихів пиво п’ється з різною швидкістю

Стаття вчених з’явилася в журналі PLoS ONE, а її короткий виклад наводить ScienceNOW.

Мотивацією для дослідження слугувало те, що в останні роки серед британської молоді спостерігається зростання кількості правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. При цьому, за твердженням вчених, часто молоді люди самі не помічають, як напиваються, тобто вони не в змозі контролювати швидкість споживання алкогольних напоїв. Нова робота проводилася в рамках масштабного дослідження причин цього явища.

Учені відібрали 160 добровольців – споживачів пива, але свідомо не алкоголіків. Їх випадковим чином розбили на 8 груп. Кожному члену групи видавалася склянка лагера об’ємом 177 мілілітрів або 354 мілілітрів. Після цього групу всаджували дивитися документальний фільм про дику природу, щоб “учасникам експерименту нічого було робити, окрім як пити пиво”. Весь процес споживання знімався на відео.

Пиво подавалось у двох видах склянок – прямих і викривлених. В ході експерименту дослідники встановили, що з прямої склянки об’ємом 354 міліметри пиво п’ється в середньому 13 хвилин, в той час як у випадку з кривим келихом час споживання скорочується до 8 хвилин. Психологи кажуть, що людині властиво визначати кількість випитого відносно середини келиха, тому отриманий результат закономірний – у викривлених келихах складніше визначити середину.

Нове дослідження викликало критику з боку фахівців. Вчені говорять, що відбір кандидатів проводився не надто ретельно – так, в групу добровольців потрапили люди, що випивають до 12 літрів пива (міцністю 3,5 – 4 відсотки) в тиждень. Так Ян Джил, психолог з Університету Королеви Маргарет, заявила, що таких людей навряд чи можна вважати звичайними споживачами. “Швидше вони п’ють пиво, щоб напитися”, – заявила вона ScienceNOW.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.