Новини світу. 21 вересня. Нафтогазова корпорація Royal Dutch Shell направила в нідерландський суд позов проти міжнародної організації по захисту навколишнього середовища Грінпіс, вимагаючи встановити штраф в 1,3 мільйона доларів за порушення меж своєї власності.

Shell
Shell вимагає, щоб суд встановив високі штрафи для представників Грінпіс

Активісти організації в липні провели масштабну міжнародну кампанію, спрямовану проти Shell, яка має намір почати розробку надр на Алясці. У ній взяли участь більше 600 чоловік з 18 країн світу.

Боротьба з освоєнням Арктики світовими нафтовими компаніями стала в цьому році пріоритетом для Грінпіс. На думку “зелених”, нафтові компанії збираються почати буріння в складних кліматичних умовах без надійних технологій захисту від нафторозливів.

Зокрема, кілька активістів увірвалися в офіс Shell France у Франції та встановили там ємність із штучним снігом, виступаючи проти планів щодо освоєння надр Арктики.

Shell вимагає, щоб суд встановив високі штрафи для представників Грінпіс, які наблизяться до власності компанії або її об’єктам ближче ніж на 500 метрів.

При цьому компанія все ж оголосила про те, що змушена відкласти до наступного року плани з буріння розвідувальної свердловини на шельфі Аляски через пошкодження в ході тестів обладнання, необхідного для локалізації можливих аварій.

Концерн, який витратив 4,5 мільярда доларів на приготування до початку пошуку і видобутку нафти в Арктиці, 9 вересня почав буріння свердловини в Чукотському морі – після шести років підготовки, усунення всіх адміністративних бар’єрів та отримання необхідних дозволів, а також на тлі масових протестів екологічних організацій.

Однак уже через день буріння було припинено через лід. У компанії вкрай мало часу на роботи в регіоні в зв’язку з початком льодового сезону. Крайній термін для буріння компанією свердловин – 24 вересня в Чукотському морі і 31 жовтня в морі Бофорта, після цих дат процес буде утруднений зледеніння ділянок.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.