Новини здоров’я. 1 вересня. Парадокс: якщо людина, відчуваючи сильний біль, почне переконувати себе, що вона уже прийняла ліки, – біль ослабне.

Плацебо використовують, коли причина захворювання носить психологічний характер

Вперше цей ефект був описаний в 1772 році.

Тоді віспа і тифозна лихоманка вразили безліч людей в Європі і практикуючому шотландському лікареві Вільяму Каллену прийшли в голову на перший погляд дві дивні ідеї. Перша: співчуття може вилікувати хворобу. Друга: проста м’ятна вода може полегшити біль.

У сучасній медицині плацебо (іноді його називають «пустушкою») використовують у тому випадку, якщо причина захворювання носить психологічний характер. Таким чином, лікувальний ефект з вірою самого пацієнта в дієвість препарату. В якості речовини для плацебо часто використовують лактозу.

Крім того, терміном «ефект плацебо» називають саме явище поліпшення здоров’я людини завдяки тому, що вона вірить в ефективність прийнятого лікування, в дійсності нейтрального. Крім прийому препарату таким впливом може бути, наприклад, виконання деяких процедур або вправ, прямий ефект яких не спостерігається.

Плацебо-лікування підходить далеко не кожному. Все залежить від ступеня навіюваності людини і зовнішніх обставин «лікування». Зазвичай таблетки-пустушки мають показовий зовнішній вигляд і «підсолоджені» всілякими історіями, наприклад, про неймовірні зусилля, докладені, щоб дістати ліки тощо.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.