Новини світу. 28 вересня. Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію щодо Сирії, яка засуджує дії сирійської влади під час подій в Хулі.

Сирія
Рада з прав людини ООН ухвалила резолюцію щодо Сирії

Резолюція продовжує мандат міжнародної комісії з розслідування цих подій до березня 2013 року, повідомляє Forbes.

За ухвалення резолюції проголосував 41 член РПЛ, проти – 3, ще 3 утрималися. Проти проголосували Росія, Китай і Куба.

Представник Сирії заявив, що прийнята резолюція не відображає реальної ситуації в країні.

«Члени комісії РПЛ ООН навіть не відвідували Сирію і не врахували результатів розслідування власної сирійської комісії», – заявив представник Сирії при РПЛ Фейсал аль-Хамві, зазначивши, що результати доповіді сирійської комісії ясно говорять, що в масовому вбивстві жителів села Хула винні терористичні угрупування.

За його словами, спонсори резолюції – арабські країни «не можуть закликати поважати права людини, так як вони самі подавляють права власного народу».

Нагадаємо, в травні в сирійській селі Хула були вбиті не менше 108 осіб, у тому числі більше 30 дітей. Ця трагедія стала однією з найстрашніших за всю історію сирійського кризи. Влада Сирії заперечують свою причетність до вбивства мирних громадян. Проте експерти ООН, які проводили розслідування трагедії, прийшли до висновку, що відповідальність за загибель мирних жителів несуть урядові війська і бійці воєнізованого формування «Шабіха», що не має офіційного статусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.