Новини технологій. 21 вересня. У рекламному ролику Apple актор з посмішкою розповідає: якщо у вас є iPhone, ви використовуєте його так часто, що він стає другим за важливістю предметом побуту після взуття. З цим можна посперечатися.

Перші місця в черзі були суцільно зайняті співробітниками стільникових операторів і ЗМІ

У день старту продажів нових туфель у бутиків не шикуються черги по 600 чоловік. І місце в цих чергах не продається за гроші. Для справжніх фанатів iPhone важливіше за взуття, одяг і власний час.

Першою двері “яблучних” магазинів відчинила Австралія. І виявилося, що перші місця в черзі суцільно зайняті співробітниками стільникових операторів і ЗМІ. Перші намагалися обов’язково “засвітитися” перед камерою, другі – якомога швидше роздобути iPhone, для того щоб написати огляд. І тих і інших компанії змусили стояти на вулиці кілька днів. Якщо в Сіднеї сьогодні гарна погода, то, наприклад, в Токіо – дощ, що, зрозуміло, нікого не зупиняє.

Третій тип людей, що зайняли перші місця в чергах, – перекупники. У Гонконгу вони скуповують iPhone за $ 600-700 і продають за $ 1 тис.

Не дивно, що iPhone в багатьох магазинах розібрали всього за кілька годин, незважаючи на правило “не більше двох смартфонів в одні руки”.

Слідом за Австралією, Японією, Гонконгом і Сінгапуром гаджет почнуть продавати Франція, Німеччина, Великобританія, США і Канада. Французькі співробітники Apple, до речі, вирішили вийти на страйк і вимагатимуть збільшення зарплат. Але до того, що французи люблять страйкувати, всі давно звикли, і репутація компанії з Купертіно в безпеці.

Набагато більш чутливим ударом для “Яблука” стали огляди нової операційної системи iOS 6, яка була випущена в мережу напередодні. На компанію обрушився вал критики з приводу нової системи навігації. Apple відмовилася від послуг Google і вирішила представити власні карти. Виявилося, що, наприклад, щасливих корейців, тільки що купили iPhone, навігатор, замість метро, веде в безодню морську.

Поки ці претензії не впливають на продажі. За перші 24 години з моменту анонса iPhone 5 було оформлено понад 2 млн передзамовлень. І черги, які ми бачимо сьогодні, підтвердження тому, що запуск нового пристрою Apple – завжди сенсація.

Але чи довго триватиме це “завжди”? За новими прогнозами, за перші дні буде продати 10 млн iPhone 5, до кінця року – 50 млн. Поки Apple боятися нічого. Але корейська Samsung поспішила додати смартфон в список пристроїв, випущених з порушенням патентів. Так що битва продовжується і на полицях магазинів, і в суді.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.