Новини здоров’я. 20 вересня. Струнка фігура і нормальна вага зазвичай означають гарне здоров’я.

серце
Чоловіки і жінки з надлишковою масою тіла мали найменший ризик смерті

А якщо людина страждає від серцевої недостатності, яка вага має бути у неї?

Виявилося, що люди, які страждають на це захворювання, можуть знизити ризик смерті, якщо у них буде «здорова повнота». До такого висновку прийшли дослідники з Каліфорнійського Університету.

Тільки в Америці людей із серцевою недостатністю налічують близько 5,8 мільйонів чоловік, з яких 2,5 мільйона – це жінки. Третина цих людей мають або надмірну вагу, або ожиріння. Фахівці вивчили дані про таких хворих, які перебували на лікуванні в Медичному центрі при Каліфорнійському Університеті в 1983-2011 рр.. Було обстежено 2718 чоловік з фіксованою масою тіла на початку лікування і 469 тих, хто дав ці відомості перед прийомом препаратів.

За допомогою стандартних показників були виділені групи людей з надмірною вагою і з ожирінням. Талія вважалася великою, якщо перевищувала 88 см у жінок і 102 см у чоловіків.

Після спостереження, яке тривало два роки, було встановлено, що чоловіки і жінки з надлишковою масою тіла мали найменший ризик смерті, а також найменше потребували трансплантації серця, встановлення кардіостимулятора. Такими ж результатами могли похвалитися люди з великою талією, чого їх однолітки зі стрункою фігурою зробити не могли.

І, навпаки, нормальна маса тіла підвищувала ризик летального результату у чоловіків на 34%, у жінок на 38%. Те ж саме відбувалося і з тими, у кого була нормальна за стандартними мірками талія.

Цей парадокс лікарями-кардіологами пояснюється так: ожиріння сприятливо позначається на людях при серцевій недостатності завдяки тому, що збільшується м’язова маса, а також метаболічні резерви в жировій тканині. При зайвій вазі збільшується рівень ліпопротеїнів, які відіграють протизапальну роль, нейтралізуючи токсини і білки, пов’язані із запаленням.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.