Новини здоров’я. 4 вересня. Вчені з Британії попереджають, що ожиріння у всьому світі може зробити такий самий ефект, як і перенаселення в 1 мільярд.

Люди стали менше рухатися, а більше і частіше їздити

Вчені з Лондонської школи гігієни і тропічної медицини стали першими, хто вирахував загальну вагу населення всієї Землі – 287 мільйонів тонн.

З них 15 мільйонів тонн припадає на людей з надмірною вагою, а 3,5 мільйона тонн – на людей з ожирінням.

При обчисленні були взяті дані за 2005 рік від Всесвітньої організації охорони здоров’я, в яких стверджується, що в середньому доросла людина важить 62 кг. Однак у США цей показник на третину вище. Варто відзначити, що в цілому показник ваги залежить від регіону проживання людини. Так, в Америці середня вага людини становить 80,7 кг, тоді як в Азії люди в середньому важать по 57,7 кг.

Згідно з дослідженням британських учених 61% населення від світового показника припадає на населення Азії. Хоча за показником ваги вони займають лише 13%.

Автор доповіді, Іен Робертс, пояснив мету проекту. Справа в тому, що коли говорять про екологічні проблеми, говорять про перенаселення. Хоча проблема не в кількості людей, а в їх масі. І справа не тільки в ожирінні великої маси людей, а в тому, що кожен з нас додає у вазі, і цей факт стає проблемою для всього людства.

Автори також створили таблицю, в якій вони розподіли по місцях країни по вазі. Перше місце по праву зайняли Сполучені Штати Америки. Доктор Іен Робертс стверджує, що якби всі люди на Землі мали таку масу тіла, як американці, то це було б рівнозначно перенаселенню в 1 мільярд осіб.

У десятку також несподівано увійшли такі країни, як Єгипет, Хорватія, Кувейт, Катар.

Дослідники вважають, що зростання ваги в цих країнах пов’язане з використанням автомобіля, оскільки люди стали менше рухатися, а більше і частіше їздити.

Список замикають такі країни як В’єтнам, Еритрея, Ефіопія. Доктор Іен Робертс підкреслює, що справа не бідності цих країн, вказуючи на Японію. Японці подають приклад усьому світу – можна не бути бідним, але бути завжди струнким.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.