Новини світу. 29 вересня. Відео. Охорона президента Чехії Вацлава Клауса не зуміла в п’ятницю захистити його від імітації замаху.

Якщо б Ондроуш дійсно хотів убити президента, то Клаус був би уже мертвий

26-річний чех Павел Ондроуш спокійно наблизився до нього, приставив до боку глави держави пластмасовий пістолет і кілька разів натиснув на спуск, зімітувавши постріли.

Інцидент стався в чеському місті Храстава, де Вацлав Клаус брав участь в урочистій церемонії відкриття нового мосту. Сам момент “замаху” був знятий телекамерою чеського каналу “Прима”.

Запис ясно показує самого Вацлава Клауса, оточеного городянами, Ондроуша, одягненого в камуфляжну куртку, що наближається до нього, і його витягнуту руку з пістолетом, дуло якого він притискає прямо до правого боку президента.

Те, що миттєво зафіксувала телекамера, не змогла побачити охорона. Більш того: кілька разів натиснувши на спуск, Ондроуш загубився у натовпі городян і першими, хто його наздогнав, були журналісти, яким він встиг зробити коротку заяву. Лише після цього його зуміли затримати. Але це знову ж були не президентські охоронці, а місцеві правоохоронці.

Думка всіх експертів з безпеки, що проглянули зняті оператором каналу “Прима” кадри, була однозначна – якщо б Ондроуш дійсно хотів убити президента і в руці його був не пістолет, що стріляє пластмасовими кульками, а справжня зброя, він би з легкістю реалізував свій намір.

Сам 71-річний Вацлав Клаус зреагував на інцидент спокійно. Відразу ж після нього він заявив, що, на жаль, навколо знаходяться “занадто багато психічно неврівноважених людей”, а вже пізніше пояснив, що “все відбулося так швидко, що в той момент просто не можна було злякатися”.

Доставлений у військовий госпіталь в Празі Вацлав Клаус був обстежений медиками, які виявили у нього легке пошкодження ліктя, що нагадує просте садно. В іншому президент був абсолютно здоровий.

Незважаючи на те, що “стрілянина” в Храставі завершилася для глави держави щасливо, тут прогнозують, що президентську службу охорони очікують найнеприємніші наслідки, включаючи відставки і реорганізацію.

Експерти з безпеки відзначили, що імітація замаху була проведена в “чеських традиціях”, коли злочинець не хоче вбити або навіть ранити того, кого він обрав своєю мішенню, а переслідує мету висловити своє невдоволення чи, якщо буде можливість, навіть поговорити “по-чоловічому “. З 1992 року в Чехії таким чином були вчинені 16 замахів на політиків, включаючи колишнього прем’єр-міністра Мірека Тополанека, якому нападники поставили під око синяк. В результаті цих акцій жоден політик серйозно не постраждав.

ВІДЕО

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.