Новини світу. 26 вересня. Президент США Барак Обама назвав “Невинність мусульман” “грубим і огидним”, проте підкреслив, що жоден фільм не може стати виправданням насильства.

Барак Обама
Конституція США гарантує громадянам свободу слова, яка ставиться вище, ніж можливі наслідки

У своїй щорічній промові перед Генеральною асамблеєю ООН 25 вересня він заявив, що цей фільм – образа не тільки для мусульман, але і для Америки.

В той же час Обама підкреслив, що Конституція США гарантує громадянам свободу слова, яка ставиться вище, ніж можливі наслідки, такі як образи і богохульство. Крім того, за словами президента США, в сучасному світі і з урахуванням нових можливостей передачі інформації уявлення, що її потік можна контролювати, є застарілим.

Обама заявив, що жодні слова або відео не можуть служити виправданням безглуздій жорстокості і вбивствам. Коментуючи напад на американське посольство, що послідувало за публікацією антиісламського фільму, президент США сказав, що ця атака, що уособлює насильство і нетерпимість, спрямована проти ідей, висунутих ООН, і проти Америки. Обама висловив упевненість, що вбивці американських громадян в Бенгазі будуть знайдені і віддані суду.

Публікація на YouTube створеного в США відеоролика “Невинність мусульман”, в якому в негативному світлі представлений пророк Мухаммад, викликала антиамериканські акції протесту більш ніж у двадцяти країнах світу. У Бенгазі в результаті нападу на американське посольство загинули четверо громадян США, в тому числі посол Кріс Стівенс. 20 вересня адміністрація президента США назвала напад на посольство терористичною атакою, заявивши, що в ній брали участь бойовики “Аль-Каїди”.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.