Новини економіки. 3 вересня. Київ відмовився формувати резерв російського газу у власних сховищах для гарантування поставок палива в ЄС.

Україна «знову відмовляється» купити необхідні Москві обсяги газу, – неофіційно каже Газпром

Раніше на переговорах в Москві глава Міненерго Юрій Бойко і голова правління Газпрому Олексій Міллер обговорювали закачування газу в українські ПСГ, повідомляють Контракти.

Неофіційно джерела в Газпромі кажуть, що Україна «знову відмовляється» купити необхідні Москві обсяги газу для наповнення підземних газосховищ. «Ми наполягаємо на тому, що має бути закачано 25 млрд кубометрів природного газу. Українська ж сторона говорить, що їй достатньо буде і 20 млрд кубометрів, – пояснив співрозмовник в монополії. – Газпромбанк готовий видати кредит для закупівлі додаткового об’єму газу, але Україна не готова на це йти».

Але в українському Міненерго вважають, що резерви газу повинна формувати і оплачувати сама російська монополія. Високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової і нафтопереробної промисловості Міненерго розповіло, що на кінець серпня в ПСГ було накопичено вже 16,1 млрд кубометрів газу.

«Ми плануємо закачати ще близько 4 млрд. кубометрів до початку опалювального сезону, – говорить він. – Цього має вистачити для безперебійного транзиту газу в разі, якщо російська сторона не знизить подачу газу, як було цієї зими через холоди в самій Росії».

Якщо ж Газпром хоче підстрахувати себе, він може орендувати українські підземні газосховища і зберігати там паливо, оплачуючи оренду українській стороні, відзначає джерело в Міненерго, передає Коммерсант-Україна. За його словами, українська сторона не готова йти назустріч Росії в питанні зберігання природного газу в силу того, що домогтися істотних поступок як в питанні зниження цін на газ, так і в питанні відмови Росії від альтернативних маршрутів транзиту палива не вдалося.

Україна вже забезпечувала постачання палива в ЄС за рахунок власних резервів газу. У лютому цього року під час рекордного зниження температури в Європі Газпром щодня поставляв в ЄС лише 300 млн кубометрів газу, а Україна на прохання російської монополії і європейських споживачів відправляла 500 млн кубометрів газу на добу зі своїх ПСГ. Цей газ був оплачений Нафтогазом, а Газпром не тільки не компенсував компанії витрати, але навіть звинуватив її в несанкціонованому відборі російського газу. Тоді постраждалою стороною від недопоставок палива виявився Євросоюз.

Прес-секретар представництва Євросоюзу в Україні Давид Стулік заявив, що для ЄС важливо, щоб розбіжності між Україною та Росією не привели до небажаних наслідків для європейського ринку і європейських споживачів, але від більш докладних коментарів відмовився.

Більше читайте тут: http://kontrakty.ua/article/52331

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.