Новини здоров’я. 2 вересня. На думку британських вчених навіть невеликий стрес, на який зазвичай не звертають уваги психотерапевти, збільшує можливість смерті пацієнта у зв’язку з різними причинами.

Стрес на роботі
Фактором ризику смертності від усіх причин була психологічна пригніченість

Разом з тим автори дослідження з лондонського коледжу і единбурзького університету зауважують, що близько однієї четвертої частини світового населення володіє мінімальними симптомами неспокою і депресії.

Група дослідників провела аналіз історій хвороби понад 68тисяч дорослих у віці від 35 років і старше, взятих за період з 1994 по 2004 роки.

Мета дослідження полягала у проведенні оцінки ролі психологічного стресу як чинника ризику смертності від різних причин. У список причин були внесені серцево-судинні захворювання, рак, а також зовнішні причини за 8 і більше років протягом спостережуваного періоду.

Вчені виміряли психологічний тиск за допомогою загальновідомої шкали, що має параметри від «немає симптомів» до «важких симптомів» стресу або дратівливості. Фактори смертності були зафіксовані згідно свідчень про причини смерті.

У ході дослідження було встановлено, що фактором ризику смертності від усіх причин була психологічна пригніченість. Разом з тим, при більшому стресі збільшується і ризик. Якщо людина має навіть невеликий стрес, вона потрапляє в групу ризику.

Згідно з дослідниками, ці люди найчастіше навіть не звертають уваги на симптоми і не спостерігаються у фахівців. Даний взаємозв’язок видно і після прийняття до уваги цілого ряду інших значущих чинників, таких як вживання алкоголю, куріння, надмірна вага, діабет, і спосіб життя. Високу смертність відзначили не тільки серед завзятих курців і любителів міцних напоїв, але і серед людей, що зазнали стресу.

Раніше було також встановлено, що схильність людей до посттравматичного стресового розладу (ПТСР) або, по-іншому, посттравматичного синдрому, може виникнути через генетичні зміни.

За матеріалами Медичного центру НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.