Новини економіки. 5 вересня. У разі виникнення ознак порушення рівноваги Національний банк України готовий втрутитися в ситуацію.

Сьогодні на початок дня обсяги банківської ліквідності були досить високими

Про це повідомили в НБУ з посиланням на директора генерального департаменту грошово-кредитної політики Олену Щербакову, інформують Контракти.

«Сьогодні на початок дня обсяги банківської ліквідності були досить високими – близько 25 млрд.грн. Це пов’язано з тим, що минулої п’ятниці НБУ провів тендер з підтримання ліквідності банків (річне фінансування) на суму 3,8 млрд грн», – зазначила вона.

Щербакова додала, що це був пробний крок з надання кредитів рефінансування строком до року, здійснений в рамках узгодженої політики з МВФ. Вона уточнила, що видача коштів була здійснена в понеділок.

Згідно з повідомленням, 31 серпня відбувся позачерговий відсотковий тендер з рефінансування банків: задоволені заявки 3-х банків у загальній сумі 3,825 млрд.грн. за середньозваженою відсотковою ставкою в розмірі 7,50% річних.

За оцінкою директора гендепартаменту, відповідне розширення гривневої ліквідності сприяло активізації діяльності банків, розширивши горизонт прийняття управлінських рішень на грошово-кредитному ринку.

«Нацбанк уважно відстежує стан і динаміку грошово-кредитного ринку та в разі виникнення ознак порушення рівноваги готовий застосувати відповідний комплекс регулятивних заходів», – резюмувала Щербакова.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.