Новини економіки. 4 вересня. Міжнародне рейтингове агентство Moody’s Investors Service підтвердило довгостроковий кредитний рейтинг емітента Європейського союзу (ЄС) на рівні “Ааа”, знизивши при цьому прогноз по рейтингу до негативного зі стабільного.

Зниження кредитоспроможності основних членів ЄС впливає на зниження його рейтингу

Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

“Зміна прогнозу (за рейтингом ЄС – ред.) до негативного є наслідком зниження прогнозу за кредитними рейтингами (“Ааа”) країн, на частку яких припадає основний внесок в бюджет союзу (до 45%): Німеччини, Франції, Великобританії та Нідерландів.

Moodys вважає, що оцінка кредитоспроможності ЄС повинна відповідати оцінці кредитоспроможності його найбільших членів через безпосередній зв’язок між союзом і країнами-членами, а також можливістю того, що члени ЄС, що мають найвищий рейтинг “Ааа”, ймовірно, приділятимуть першорядну увагу погашенню свого власного боргу, ніж виконання боргових зобов’язань ЄС”, – йдеться в документі.

Раніше, 24 липня, Moody’s погіршило прогноз по суверенних кредитних рейтингах Німеччини, Нідерландів і Люксембургу “Aaa” до негативного зі стабільного.

У той же час, на думку аналітиків агентства, збереження основних факторів, що підтримують кредитоспроможність союзу, дозволяє залишити без зміни найвищий рейтинг ЄС – “Ааа”. До таких факторів належать традиційні способи управління бюджетом, а також рівень кредитоспроможності та підтримка 27 країн-членів ЄС.

Чотири з шести найбільших за вкладом в економіку ЄС країн мають найвищих рейтинг “Ааа”: Німеччина, Франція, Великобританія і Нідерланди. Кредитний рейтинг Італії оцінюється на рівні “Baa2” з негативним прогнозом, рейтинг Іспанії (“Baa3”) знаходиться в списку на перегляд з можливим зниженням.

Основними ризиками, що можуть вплинути на пониження рейтингу ЄС, є зниження кредитоспроможності його основних членів.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.