Новини світу. 5 вересня. На майбутньому судовому процесі проти корпорації ВР (British Petroleum) з приводу аварії навесні 2010 року на нафтовій свердловині “Макондо” в Мексиканській затоці мін’юст США має намір домагатися визнання її дій як “злочинна недбалість” і “умисне порушення”.

British Petroleum
British Petroleum

Про це повідомила сьогодні британська мовна корпорація BBC, в розпорядження якої потрапив документ, представлений Мін’юстом до суду Нового Орлеана.

Тим самим, як зазначає BBC, уряд США має намір отримати з ВР якомога більш велику компенсацію за аварію і розлив нафти. “Якщо Мін’юсту вдасться довести свою правоту, то ВР ризикує отримати штраф у розмірі 21 млрд доларів”, – зазначила лондонська газета “Файненшл таймс”. Процес починається 14 січня 2013 року.

ВР вже відкинула звинувачення в “злочинній недбалості” і заявила “про готовність представити в суді свої докази”.

Раніше ВР подала в суд прохання затвердити досягнуту нею в цьому році позасудову угоду з приватними особами, постраждалими від аварії на “Макондо”. Згідно виробленої домовленості, ВР виплатить їм компенсацію у розмірі 7,8 млрд доларів.

“Мін’юст не намагається заблокувати дану угоду, проте хоче не допустити зниження рівня відповідальності ВР за скоєні дії”, – повідомляє “Файненшл таймс”. Як відзначає видання, уряд США взяв на себе ініціативу по судовому переслідуванню ВР. В поданих до суду документах воно стверджує, що у ВР існує “культ корпоративній безвідповідальності”. Крім того, в мін’юсті США заявили, що до цих пір ще повністю не ясні наслідки збитку, нанесеного розливом нафти з родовища ВР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.