Новини політики. 14 вересня. На думку депутата, питання мови сьогодні штучно роздувається політиками.

Мовна проблема надумана і створена політиками

Чим довше Україна розвиватиметься як держава, тим менше виникатиме мовне питання, тому що для молоді ця проблема не актуальна, а саме вони – ті люди, які завтра становитимуть основу нашого суспільства.

Таку думку Інституту Горшеніна висловив народний депутат України Андрій Парубій, коментуючи результати дослідження «Ми – українці!», проведеного Інститутом в МДЦ «Артек» серед школярів усіх регіонів.

«Я вважаю, що і сьогодні ця проблема надумана і створена політиками, а не людьми. Але з кожним роком стає очевидно, що це питання для суспільства, для людей не буде мати такого великого значення. Його штучно роздувають політики сьогодні, а через десять років – це залежатиме від того, чи залишать політики цю тему чи і далі підніматимуть її як номер один на порядку денному.

Я проїхав більшість областей України і скрізь задавав те ж питання, що і ви дітям в Артеку – чи відчувають вони мовну проблему. Люди відчувають соціально-економічні проблеми, але не мовну. Тому можна стверджувати, що ця проблема є виключно політичною, і політики піднімають її на найвищий рівень, а в суспільстві це далеко не проблема номер один», – впевнений політик.

Нагадаємо, згідно з дослідженням Інституту Горшеніна, в колі сім’ї 37,2% школярів розмовляють переважно російською мовою, в той час як 34,4% – українською. При цьому більше чверті дітей (27,8%) розмовляють як українською, так і російською мовами.

За матеріалами lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.