Новини світу. 13 вересня. Більшість жителів Китаю вважають, що врегулювати суперечку з Японією, що націоналізувала острови Дяоюйдао, можна силовим методом.

Японський уряд викупив три з п’яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку)

Про це свідчать результати опитування, організованого інтернет-порталом новин Sina.

Понад 86% учасників опитування на питання про те, “яким чином можна вирішити ситуацію навколо островів Дяоюйдао“, відповіли “війною“, 11,8% респондентів – “шляхом переговорів”, а 2,1% не змогли відповісти.

Більше 84% зізналися, що їхнє ставлення до Японії у світлі останніх подій погіршилося, майже 87% висловили намір бойкотувати японські товари. З них 93% вважають, що тим самим вони висловлять протест проти дій японської влади.

З початку четверга в опитуванні взяли участь 9872 чоловік з різних регіонів Китаю, голосування триває.

Японський уряд 11 вересня викупив три з п’яти спірних з Китаєм островів Дяоюйдао (японська назва Сенкаку) у приватних власників – японської сім’ї. Пекін оголосив націоналізацію незаконною і недійсною, нагадавши Японії про історичну приналежність островів Китаю. У китайському МЗС придбання японським урядом островів вважають претензією на територіальний суверенітет Китаю і попереджають, що, якщо Японія не анулює своє рішення, інцидент може загрожувати “серйозними наслідками”.

На знак протесту проти дій Японії китайські чиновники скасовують візити в цю країну, корективи вносяться в святкові та спортивні заходи. Так, в Шанхаї нове ім’я отримає загальноміський марафон, з середини 90-х років проходив під ім’ям японської компанії, крім цього до участі в річковому параді, що традиційно проходить в Шанхаї з нагоди утворення КНР 1 жовтня, не допустять японські судна.

У різних містах Китаю проходять акції протесту проти дій японської влади. Мітинги на захист суверенітету Китаю над Дяоюйдао третій день проходять біля посольства Японії в китайській столиці. Як повідомляють місцеві ЗМІ, починаючи з четверга, навколо японської дипломатичної місії закриті зупинки громадського транспорту, а також заблоковані велосипедні доріжки і тротуари. Територія посольства взята під посилену охорону.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.