Новини світу. 26 вересня. Всі китайські риболовецькі і сторожові кораблі сьогодні покинули район островів Сенкаку (Дяоюйдао) в Східно-Китайському морі, які є предметом територіальної суперечки між Китаєм і Японією.

Восім діб китайські сторожові кораблі і риболовецькі судна знаходилися поблизу спірних островів

Про це повідомила японська берегова охорона.

За даними японських прикордонників, поблизу цього району, який Токіо вважає своїми територіальними водами, до ранку сьогоднішнього дня залишалося шість риболовецьких суден КНР, однак вони скоро покинули його.

Тим не менше в береговій охороні Японії не виключають, що “відступ” є тимчасовим і пов’язаний з наближенням до архіпелагу Сенкаку чергового тропічного шторму.

Протягом восьми діб китайські сторожові кораблі і риболовецькі судна постійно знаходилися поблизу спірних островів. За повідомленнями китайських ЗМІ, до них повинна була відправитися флотилія з 1-2 тис риболовецьких суден.

Час від часу вони робили короткі заходження на територію, підконтрольну японським прикордонникам, які по радіозв’язку закликали їх “покинути територіальні води Японії”, однак не вживали активних дій із затримання.

Напередодні ж до Сенкаку спробували прорватися близько 50 тайваньських судів. Японські прикордонники були змушені застосувати потужні водомети і в підсумку витіснили їх в міжнародні води.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.