Новини економіки. 4 вересня. Переговори між Кіпром і представниками “трійки” (Європейська комісія, Європейський центральний банк і Міжнародний валютний фонд) про надання фінансової допомоги республіці “перебувають на досить просунутому етапі”, і сторони готові до підписання проекту меморандуму.

Кіпр
Кіпр готовий до підписання меморандуму

Про це заявив сьогодні на прес-конференції кіпрський міністр фінансів Васос Шарлі.

Кіпр став п’ятою країною єврозони, яка звернулася в кінці червня за фінансовим сприянням щодо виходу з кризи до партнерів по ЄС. Експерти “трійки” вже двічі побували на острові для визначення масштабів допомоги і умов її надання. За оцінками експертів, ця сума може скласти від 10 до 15 млрд євро, хоча кіпрська влада стверджують, що їм достатньо 4,5 млрд євро, щоб вирішити свої фінансові труднощі, викликані надмірно тісними стосунками банківської системи країни з проблемною Грецією.

Шарлі повідомив, що дата приїзду “трійки” для підписання меморандуму буде визначена на майбутній у Нікосії неформальній зустрічі міністрів економіки та фінансів ЄС, яка пройде 14-15 вересня. Він стверджував, що Кіпр здатний самостійно покривати свої короткострокові фінансові потреби до жовтня нинішнього року. Міністр також заявив, що уряд продовжує без проблем виплачувати взяті у банків кредити зі строками погашення в серпні (450 млн євро) і вересні (380 млн євро). За його словами, “існує достатньо довіри: банки продовжують фінансувати уряд”.

На прохання прокоментувати ситуацію з замовленим вами в липні у Росії кредитом у розмірі 5 млрд євро, глава мінфіну Кіпру повідомив, що запит продовжує розглядатися. Він заявив, що республіка готова надати будь-яку додаткову інформацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.