Новини світу. 28 вересня. Парламент іспанського автономного співтовариства Каталонія схвалив проведення референдуму про незалежність в ході майбутніх дострокових виборів у регіоні, повідомляють іспанські ЗМІ.

Іспанія
25 листопада в Каталонії пройдуть дострокові вибори

В ході проведеного в четвер пізно ввечері голосування за проведення референдуму висловилися 84 депутати від правлячої в Каталонії коаліції “Конвергенція і Союз”, 47 депутатів від правлячої в Іспанії Народної партії і угруповання “Громадяни” проголосували проти. Депутати від Соціалістичної партії Каталонії утрималися.

Про те, що 25 листопада в Каталонії пройдуть дострокові вибори, оголосив у вівторок на засіданні каталонського парламенту глава уряду регіону Артур Мас. Він пояснив своє рішення тим, що минулого тижня під час зустрічі з прем’єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм було відкинуто пропозицію Каталонії надати їй можливість самостійно визначати рівень податкових відрахувань до держскарбниці.

У четвер перший віце-прем’єр Іспанії Сорайя Саенс де Сантамарія (Soraya Saenz de Santamaria) заявила, що центральний уряд готовий застосувати всі наявні юридичні механізми, щоб не допустити виходу Каталонії зі складу країни. Вона нагадала, що винесення питання про територіальну цілісність Іспанії на референдум можливо лише в тому випадку, якщо на це згоден центральний уряд.

Каталонія прагне домогтися статусу європейської нації з такими ж повноваженнями, які надані, наприклад, Данії, Словенії, Фінляндії, Естонії, Литві та Латвії.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.