Новини світу. 25 вересня. В Ірані під час декількох військових навчань пройшли успішні випробування нової ракетної системи ППО, повністю створеної місцевими фахівцями.

Система середнього радіусу дії “Раад” здатна перехоплювати повітряні цілі на відстані 50 км і на висоті більше 22 км

Про це йдеться в поширеному сьогодні комюніке Корпусу “вартових ісламської революції” (КВІР – елітні частини збройних сил).

“Система середнього радіусу дії “Раад” (“Грім”) здатна перехоплювати повітряні цілі на відстані 50 км і на висоті більше 22 км”, – наголошується в ньому.

Один з командирів КВІР, генерал Амір Алі Хаджізаде повідомив, що “система була створена з метою боротьби з літаками ВПС США“.

“Дана система ППО була створена виключно власними силами з метою домогтися незалежності в цій області”, – підкреслив він. Раніше генерал заявляв про те, що Тегеран може завдати попереджувального удару по Ізраїлю, якщо надійдуть відомості про його готовність атакувати Ісламську Республіку.

Іран в даний час проводить військово-морські навчання в Перській затоці, у яких беруть участь підводні човни і есмінці. У цих же водах йдуть маневри ВМС США і їх союзників. В ході них відпрацьовується завдання збереження відкритими шляхів доставки нафти в районі Перської затоки.

Командувач ВМС КВІР Алі Фадаві зазначив, що Іран виробив під час навчань одночасний запуск чотирьох морських ракет в районі затоки. “Всі чотири ракети були одночасно випущені по великій морській цілі. Через 50 секунд ця ціль затонула“, – додав він.

Іран неодноразово заявляв, що завдасть удару по ізраїльських і американських базах в цьому регіоні, якщо піддасться нападу. Він також загрожує блокувати Ормузьку протоку, вузьке горло Перської затоки, через який проходить 40% перевезеної танкерами нафти в світі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.