Новини світу. 26 вересня. Загальний добовий страйк у Греції зачепив у середу транспорт і музеї, проте туристи, що подорожують літаком, не застрягнуть в країні до закінчення страйку.

Греція страйкуватиме цілу добу

Про це свідчать оголошення профспілок про страйк.

Страйк проти заходів економії, прийнятих грецьким урядом, почався в середу вранці як у державному, так і в приватному секторі. Зокрема, страйкують авіадиспетчери, які не працюватимуть з 10 до 13 години за місцевим часом.

Як свідчить інформація міжнародного аеропорту “Елефтеріос Венізелос”, скасовано 15 прибуваючих і 15 вилітаючих рейсів, в основному місцевих, тоді як у минулі страйки число скасованих рейсів доходило до сотень.

Добовий страйк оголосили працівники залізниць та пасажирських суден, що на добу припинили залізничне і поромне сполучення. В Афінах міський транспорт, включаючи метро, автобуси і тролейбуси, ходить тільки з 9 до 21 години за місцевим часом. До півночі діятимуть тільки лінії трамвая, що з’єднують центр міста і приморські південні райони.

Також по всій країні будуть закриті музеї та археологічні пам’ятники, які знову відкриються в четвер.

У центрі Афін намічені кілька великих демонстрацій. Поліція посилила заходи безпеки і побоюється безладів. Однак в ході страйків минулих років, які неодноразово супроводжувалися зіткненнями, туристи не опинялися в числі постраждалих.

У Греції в середу закриті також державні установи, багато магазинів, а також банки й університети, на роботу не вийшли нотаріуси та метеорологи, а ЗМІ на 4 години припиняють випуски новин.

Протестуючі вимагають відміни підготовлювані заходів зі скорочення витрат держсектора, яке, як очікується, складе до 12 мільярдів євро (понад 5% ВВП країни) в найближчі два роки. Новий раунд “затягування поясів” потрібен для того, щоб країна уклалася в графік скорочення бюджетного дефіциту, узгоджений з міжнародними кредиторами з ЄС і МВФ.

Кредитори заявляють, що Греція, де за останній рік змінилося чотири кабінети міністрів, отримає наступний 31-мільярдний транш підтримки тільки після скорочення витрат. Країна опинилася залежною від зовнішньої допомоги у 2010 році, коли через боргову кризу втратила можливість фінансувати свої зобов’язання.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.