Новини світу. 18 вересня. Фахівці НАСА прогнозують потужний сонячний спалах 22 вересня, який спровокує колапс всієї світової енергосистеми, радіоактивне зараження Землі та інші лиха.

Сонце
Учені передбачають, що такий сценарій може призвести до глобальних катастроф

Згідно з доповіддю «Загрози космічної погоди: економічні та соціальні наслідки», підготовленою фахівцями НАСА, 22 вересня 2012 сонячна активність повинна досягти свого піку, в результаті чого зірка вивергне потужний заряд плазми, що, в свою чергу, паралізує всю світову енергосистему.

Учені передбачають, що такий сценарій може призвести до глобальних катастроф.

По-перше, сонячний заряд може повністю погубити озоновий шар, і в цьому випадку загибель усього живого буде викликана сонячною радіацією. Втім, за прогнозами вчених, це найменш реальний сценарій.

По-друге, що більш імовірно, за підрахунками фахівців НАСА, через величезний сонячний спалах ніхто не загине, але в результаті неї вийдуть з ладу об’єкти світової енергосистеми, а це означає, що звичний уклад життя населення планети різко зміниться. У будинках не буде електрики, центрального тепло-і водопостачання тощо.

Варто відзначити, що подібний за силою спалах на Сонці вже був одного разу зафіксований, правда, було це в 1895 році. Тоді людство менш залежало від технологій, ніж зараз, а тому під ударом опинилося хіба що телеграфне сполучення.

А от російські вчені, навпаки, чекають не потужного спалаху на сонці, а стихання активності на зірці. Вони побоюються повторення періоду, коли активність на Сонці припинилася на сто років, а на Землі почалося похолодання.

За матеріалами НР2

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.