Новини культури. 27 вересня. Автор популярних у всьому світі романів про юного чарівника Гаррі Поттера англійська письменниця Джоан Роулінг сьогодні випускає у світ свою першу книгу, призначену для дорослої читацької аудиторії – роман “Вільне місце” (“Casual Vacancy”).

Джоан Роулінг
Новому роману Роулінг не вдасться повторити феноменальний успіх книг про Гаррі Поттера

Книга, яку автор писала п’ять років, надходить сьогодні у продаж у Великобританії та інших англомовних країнах.

Критики будують припущення, наскільки вдалим виявиться “дебют” прославленої казкарки на терені “дорослої” літератури. “Найстрашніше, що може статися, так це якщо всі скажуть, що це жахливо погана книга“, – каже письменниця, – заявила Роулінг в інтерв’ю газеті “Гардіан”. При цьому, за її словами, комерційний успіх роману її не хвилює.

Ще до свого виходу в світ нова книга Роулінг вже стала бестселером. Число попередніх замовлень на її роман перевищила мільйон. На думку експертів книжкового ринку, “Вільне місце” стане найбільш продаваним художнім твором в поточному році, принаймні, у Великобританії. При цьому видавці визнають, що новому роману Роулінг не вдасться повторити феноменальний успіх книг про Гаррі Поттера, які видані тиражем більше 450 млн екземплярів.

Твір дали прочитати заздалегідь кільком обраним критикам. За їхніми відгуками, роман являє собою сатиру на середній клас, його зарозуміле і безсердечне ставлення до бідних. У цьому сенсі книга, що зі співчуттям оповідає про долю знедолених, продовжує традицію англійської літератури, біля витоків якої стояв Чарльз Діккенс.

На думку критиків, рішення письменниці звернутися до гострих соціальних тем продиктовано її особистим життєвим досвідом. На початку 90-х років після розлучення з чоловіком Роулінг залишилася одна з маленькою дитиною на руках і ледве зводила кінці з кінцями. Щоб побороти депресію, вона стала писати казку, завдяки якій стала першим в історії письменником із статком в мільярд доларів. Незважаючи на багатство, письменниця, за її словами, не заразилася “снобізмом”, в якому вона дорікає середній клас.

Критики, що читали книгу, відзначають, що вона вийшла смішною, незважаючи на похмурі моменти. Автор визначає її жанр як “трагікомедію“.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.