Новини політики. 20 вересня. З 20 вересня набув чинності договір про зону вільної торгівлі в СНД, підписаний в Санкт-Петербурзі 18 жовтня 2011.

Договір відкритий для приєднання інших країн

Як повідомляє ЛIГАБiзнесIнформ, в тексті документа зазначається, що договір набуває чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання його сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття нею чинності.

Раніше повідомлялося, що третьою країною, що ратифікувала договір про зону вільної торгівлі в СНД, стала Україна. У підсумку з 20 вересня він набув чинності для трьох держав – для України, а також для Росії та Білорусі, які ратифікували документ до неї.

У договорі також уточнюється, що “у відносинах між сторонами, що виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, цей договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідних документів”. Тому для ще однієї країни-члена СНД – Вірменії, яка також вже ратифікувала договір, він набуде чинності 17 жовтня.

Ще чотири держави, що приєдналися до угоди (Казахстан, Киргизстан, Молдова і Таджикистан), поки внутрішньодержавних процедур не виконали.

Нагадаємо, положення статей нового договору базуються на нормах і правилах СОТ. У ньому зафіксовані всі існуючі вилучення з режиму вільної торгівлі та закріплена домовленість про нерозширення переліку і незбільшення ставок мит, а також зафіксовані дати скасування існуючих на сьогодні вилучень з режиму вільної торгівлі з імпорту.

Протягом півроку після вступу договору в силу його учасники приступлять до переговорів по поетапне скасування експортних мит. Згідно з угодою скорочується кількість діючих угод (багатосторонніх і двосторонніх), якими керуються держави СНД. Крім цього в документі прописаний механізм вирішення спорів у відповідності з процедурами СОТ, визначено порядок вирішення ряду інших питань, що становлять взаємний інтерес.

Договір відкритий для приєднання інших країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.