Новини економіки. 26 вересня. Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s переглянуло сьогодні cвій прогноз щодо зростання економіки в єврозоні та зменшила показники в порівнянні із попередніми.

економіка
Нестабільність у економіці країн ЄС

Так, згідно з оприлюдненим звітом, до кінця року рецесія в валютно-економічному союзі Європи досягне рівня 0,8%, а в 2013 році економіки провідних країн ЄС опиняться в стані стагнації.

У попередньому прогнозі, датованим липнем, Standard & Poor’s відзначило, що сукупний ВВП 17 держав єврозони скоротиться на 0,6% за підсумками поточного року. Тим не менш, в 2013 році, за ранніми оцінками агентства, він повинен був вирости на 0,4%.

“Найбільш напружена ситуація очікується в Італії”, – підкреслюють аналітики Standard & Poor’s. До кінця цього року рецесія в італійській економіці досягне 2,4%, а в 2013 році ВВП Італії знизиться на 0,6%. Що стосується Іспанії, то там темпи економічного спаду будуть трохи нижчі – 1,8% в 2012 році. Однак протягом наступних 12 місяців положення іспанської економіки трохи покращиться, при тому що рецесія в країні збережеться на рівні 1,4%.

Тільки що отримані економічні дані продовжують вказувати на те, що в економіці Європи спостерігається похмура картина

, – говориться у звіті Standard & Poor’s.

У локомотивів європейської економіки – Франції та Німеччини – справи трохи краще. Французька економіка в цьому році, згідно агентству, покаже зростання в 0,1%. У 2013 році цей показник збільшиться на 0,4%, що, тим не менш, в два рази менше, ніж передбачає проект бюджету, який в п’ятницю оприлюднить французький уряд. ВВП Німеччини, за оцінками агентства, в цьому році зросте на 0,6%, а в 2013 році він збільшиться на 1,2%.

Згідно з даними останньої доповіді Організації економічного співробітництва та розвитку / ОЕСР /, обсяг трьох найбільших економік ЄС – Німеччини, Франції та Італії, – скоротиться на 1% за підсумками третього кварталу і на 0,7% за підсумками четвертого кварталу поточного року. В ОЕСР також вважають, що гірше за все справи з італійською економікою – її обсяг за третій звітний період цього року, за оцінками аналітиків, зменшиться на 2,9%.

Джерело ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.