Новини України. 13 вересня. Відео. Дослідження фахівців центру незалежних експертиз “Тест” виявило, що у “лікарській” ковбасі вітчизняних виробників до 10% складу продукту взагалі неможливо ідентифікувати.

Постійними інгредієнтами ковбаси є крохмаль, барвники, згущувачі та інші синтетичні добавки

“До вареної ковбаси і взагалі у подрібнені до пастоподібного стану продукти можна більше чогось додавати, більше чогось хитрувати”, – розповідає фахівець.

Постійними інгредієнтами ковбаси є крохмаль, барвники, згущувачі та інші синтетичні добавки. Для того, щоб зекономити на м’ясі, виробники додають жир, рослинний білок, гідролізат свинячої шкіри, клітковину та ін.

Вже звично до складу ковбаси входить начебто нешкідлива соя. Але навіть у найдорожчих ковбасах знаходять генно-модифіковану сою, яка заборонена в Україні, хоча виробники не вказують це на етикетці.

“Ковбаса вищого гатунку нібито не містить сою, але навіть восени у нас було 15 зразків ковбасних виробів різних виробників і з них 30% містили ген ліктину, тобто ген властивий сої і ніякому іншому організму”, – попереджує спеціаліст.

Щоб обрати якісну “лікарську” ковбасу, українцям рекомендують уважно вивчати маркування: на упаковці повинен стояти номер держстандарту ДСТУ 4436:2005, перелік інгредієнтів має бути коротким, а назва не може містити зайвих слів.

ВІДЕО

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.