Новини України. 12 вересня. Депутати Дніпропетровської міськради на сьогоднішній сесії надали російській мові статус регіональної.

Як мінімум десять регіоналів голосували чужими картками

Захистити державну мову в міськраді вирішили лише 19 депутатів (фракції ВО “Батьківщина”, “Фронт Зін” і “Україна майбутнього”), однак у Партії регіонів і КПУ вистачило голосів, щоб ухвалити дане рішення, передає Сегодня.

77 голосів підтримали необхідність термінового впровадження російської мови. Ще четверо не змогли визначитися. Як мінімум десять регіоналів при цьому голосували чужими картками.

У цей час під стінами міської ради проходив мітинг представників ВО “Свобода”, КУН та кількох громадських організацій на підтримку української мови.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 8 серпня підписав прийнятий Верховною Радою закон, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширений цю мову.

Законом передбачається, що в контексті Європейської хартії регіональних мов або мов меншин заходи, спрямовані на використання таких в Україні, застосовуються до 18 мов.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.