Новини здоров’я. 11 вересня. Чи часто ви приймаєте антибіотики під час хвороби? Який вплив на організм вони надають? Які наслідки цього впливу? Нижче ви знайдете відповіді на це питання.

ліки
Антибіотики не використовують проти вірусів

Антибіотики – це ліки, які використовуються для лікування інфекцій або захворювань, викликаних бактеріями.

Вони необхідні для лікування деяких інфекцій дихальних шляхів (у тому числі пневмонії і коклюшу), інфекцій сечовивідних шляхів, шкіри та інфікованих ран. Антибіотики, впливаючи на організм, вбивають бактерії і зупиняють їх розмноження.

Антибіотики не використовують проти вірусів. Курс антибіотиків у даному випадку не допоможе вам вилікуватися швидше і не запобігти зараженню іншої людини. При застуді або грипі ваше завдання – допомогти імунній системі боротися з вірусом самостійно.

Антибіотики врятували мільйони людських життів відтоді, як вперше були введені в широкий обіг в1940-х та 1950-х роках. Однак є й зворотний бік широкого застосування антибіотиків: більшість з них стають все менш ефективними проти деяких бактерій. Бактерія починає видозмінюватися, захищаючи себе від препарату. Так формується стійкість (резистентність) до антибіотиків. Вже існують бактерії, стійкі до декількох видів різних антибіотиків. Їх називають «спурінфекціями».

Стійкість до антибіотиків стала глобальною проблемою за останні сімдесят років. Якщо людство не діятиме зараз для стримування стійкості до антибіотиків, виникатиме все більша кількість загальних і бактеріальних інфекцій, що не піддаються лікуванню.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.