Новини культури. 9 вересня. На зйомки дитячого фільму «Сурмач» Анатолія Матешка держава виділить 16 млн гривень – рекордну для українського кіно суму.

Дитячий проект фінансується державою у стовідсотковому обсязі

Про це повідомила голова Держкіно України Катерина Копилова, розповідаючи ZN.UA про найбільш «безцінні» кінопроекти, заупщенних у виробництво.

«Серед картин-претендентів на державне фінансування за результатами трьох конкурсів найбільш дорогим є дитячий фільм “Сурмач” Анатолія Матешка. Оскільки це дитячий проект, він фінансується державою у стовідсотковому обсязі. Бюджет фільму становить 16 млн грн», – повідомила Копилова.

А найдорожчим проектом (включаючи державне та приватне фінансування – ред.), запущеним у виробництво, є фільм Леся Саніна «Кобзарі». «Це історія, погляд на минуле з позицій сьогоднішнього дня. Виробництво цього фільму було розпочато в 2008 році, його бюджет складає близько 16,6 млн грн», – зазначила вона.

За словами голови Держкіно, фінансування кіногалузі України на 2012 рік становить 113 млн грн на державне замовлення і 50 млн грн – на державну фінансову підтримку виробництва і розповсюдження національних фільмів. Вже в наступному році будуть спроби профінансувати вітчизняний кінематограф ще краще.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.