Новини економіки. 19 вересня. Розстрочка на купівлю квартири користується більшим попитом, ніж нова державна програма здешевлення іпотеки.

Щодо пільгового кредитування від держави люди подумають багато разів, щоб зважитися на це

У теж час, реалізація програми Держіпотека, при всіх її недоліках, необхідна будівельному ринку. Таку думку висловили експерти в ході круглого столу, який проводив 3Doma.ua в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ.

Директор будівельної компанії Акрополь Груп (Ірпінь, Київська обл.) Дмитро Войцех зазначив, що частина коштів, передбачених у бюджеті на здешевлення іпотеки, доцільно спрямувати на надання забудовникам земельних ділянок з комунікаціями. У теж час, якщо кошти в обсязі 1 млрд. грн. будуть вкладені в реалізацію програми Держіпотека, це, на думку експерта, приведе до підвищення цін на житло.

“Коли збільшиться попит, підніметься вартість. Якби був освоєний 1 млрд., то ціни були б уже, напевно, як в 2008 році, за $ 1,5 тис. за кв.м”, – сказав Дмитро Войцех.

Представник компанії Енергополь-Україна (Київ) Наталія Проніна зазначила, що здешевлення іпотеки не користується попитом через відсутність довіри українців до цієї програми.

“Щодо пільгового кредитування від держави люди подумають багато разів, щоб зважитися на це. Уряди змінюються, а хто це буде компенсувати через кілька років, абсолютно незрозуміло”, – вважає Наталія Проніна.

На думку власника компанії Омокс (Київ) Олексія Кулагіна, програма дійсно має одну заковику -13%, які потрібно компенсувати і закладати щороку в бюджет. Люди бояться, що на наступний рік бюджет з урахуванням компенсації учасникам програми цих 13% прийнятий не буде, каже експерт.

При цьому Олексій Кулагін підкреслив, що, незважаючи на всі недоліки програми, її необхідно вдосконалювати, доопрацьовувати і активно реалізовувати.

“Ми зобов’язані її запустити, тому що це пожвавлення внутрішнього ринку. Я розглядаю цю програму як перший крок влади до реформування фінансово-банківської системи”, – сказав він.

Нагадаємо, за словами заступника директора департаменту Мінрегіонбуду Володимира Височина, з передбаченого в цьому році в бюджеті 1 млрд. грн. на здешевлення іпотеки, на сьогоднішній день освоєно близько 100 млн. грн. Як зазначає чиновник, існує ймовірність, що кошти не будуть реалізовані в повному обсязі, у зв’язку з чим, розглядається можливість перерозподілу суми на інші житлові програми.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.