Новини здоров’я. 6 вересня. Є старий англійський жарт: «Я в досконалій формі. А досконала форма – це коло».

Ожиріння пов’язане з великою кількістю хронічних процесів в організмі

Як відомо, в кожному жарті є частка істини. Нове дослідження, опубліковане на цьому тижні в журналі «Серце Європи», говорить, що можна мати діагноз ожиріння і бути здоровим.

Достеменно відомо, що ожиріння пов’язане з великою кількістю хронічних процесів в організмі, серед яких серцево-судинні захворювання та рак. Однак, як з’ясувалося, є безліч огрядних людей, у яких не передбачається метаболічних ускладнень, пов’язаних з ожирінням.

Учені проаналізували дані 43 265 людей, які брали участь в дослідженні з 1979 по 2003 роки. З них 29,7% було поставлено діагноз ожиріння, і майже половина цих людей була визнана абсолютно «метаболічно здоровими».

Що означає «метаболічно здоровий»? Метаболізм включає наступні фактори: кров’яний тиск, рівень тригліцеридів, показники холестерину і рівень глюкози натще. У цьому дослідженні учасник вважався метаболічно здоровими, якщо всі перераховані показники у нього були в нормі крім одного.

Також виявилося, що метаболічно здорові, але огрядні учасники, мали ризик смерті на 38% нижче, ніж їх метаболічно нездорові однолітки.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.