Новини авто. 22 вересня. До 2040 року більшість (75 відсотків) автомобілів на дорогах світу будуть безпілотними.

водій сон
Дорожні знаки в майбутньому зникнуть, оскільки вони важливі тільки для водіїв

Відповідна інформація міститься в прогнозі експертів з Міжнародного інституту інженерів з електротехніки та радіоелектроніки.

На думку вчених, будь-які інновації в сфері транспорту в першу чергу стикаються з труднощами створення інфраструктури для їх використання. У випадку з автомобілями-безпілотниками цих перешкод не буде, вважають фахівці, оскільки створення нової інфраструктури не буде потрібно – достатньо існуючих доріг.

Вчені вважають, що світлофори і дорожні знаки в майбутньому зникнуть, оскільки вони важливі тільки для водіїв, а обладнані сенсорами машини-безпілотники їх не потребують. Дорожні розв’язки і перехрестя майбутнього, упевнені експерти з IEEE, будуть обладнані датчиками, камерами і радарами, які будуть ефективно управляти автомобільним рухом і допоможуть уникнути аварій.

Фахівці також вважають, що безпілотники і звичайні машини їздитимуть по різних смугах – це допоможе ефективніше розкрити енергозберігаючий потенціал самоврядних автомобілів і, можливо, підвищить швидкісний ліміт на дорогах майбутнього. Вчені не виключають, що збільшення максимально дозволеної швидкості до 160 кілометрів на годину в 2040 році цілком імовірно.

На думку експертів з IEEE, автомобілі перестануть бути особистою власністю до 2040 року – ними будуть користуватися різні люди на орендній основі за необхідності.

Раніше про користь автомобілів-безпілотників висловилися вчені з Колумбійського університету в США. На їхню думку, використання машин з автопілотом підвищить пропускну спроможність магістралей на 273 відсотка.

В даний час компанія Google володіє чинним проектом безпілотних автомобілів. Компанія є першим в США володарем ліцензії на використання машин з автопілотом на дорогах загального користування. У серпні представники фірми повідомили, що безпілотники Google вже проїхали більше 480 тисяч кілометрів, не потрапивши при цьому в жодну аварію. Розробками систем автономного керування автомобілем також займаються компанії BMW, Volkswagen, Cadillac, Volvo і Continental.

За матеріалами Мotor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.