Новини світу. 22 вересня. Мер Брістоля Пітер Мейн офіційно запустив в обіг місцеву валюту – брістольський фунт, придбавши буханець хліба у місцевій булочній.

Головною метою нової валюти є підтримка саме місцевих виробників і продавців

Про це пише The Financial Times. Брістоль став першим містом Сполученого Королівства, який обзавівся власною грошовою одиницею. За своєю купівельною спроможністю вона дорівнює звичайному фунту.

Місто надрукувало купюри різного номіналу на загальну суму в 125 тисяч фунтів. Як відзначає The Sun, на п’ятифунтовій купюрі зображено графіті у виконанні вуличного художника Бенксі, уродженця Брістоля.

У той же час основна маса розрахунків проходитиме у безготівковій формі. У програмі погодилися взяти участь 350 організацій і ще 1000 можуть приєднатися пізніше. Одним із стимулів для збільшення звернення місцевих фунтів став спеціальний збір у 3 відсотки, який сплачуватиметься власниками магазинів при обміні брістольського фунта на всезагальний.

В той же час ті, хто приєднається до проекту із самого початку, отримають можливість обміняти всезагальні фунти на Брістольські зі знижкою в 5 відсотків. Ця пільга перестане діяти після того, як обсяг грошей в обігу складе 100 тисяч фунтів.

Причиною введення спеціальної валюти стало положення дрібних торгових точок у місті. Справа в тому, що місцеві жителі відвідують їх все рідше, віддаючи перевагу здійснювати покупки онлайн або закуповуватися в сусідніх містах.

Автори проекту заявляють, що в програмі не братимуть участь великі мережі на зразок Tesco або Starbucks. Головною метою нової валюти є підтримка саме місцевих виробників і продавців.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.