Новини світу. 2 вересня.  засновник організації “Вікілікс” 41-річний Джуліан Ассанж, що знаходиться в посольстві Еквадору в Лондоні вважає, що зможе покинути його через 6-12 місяців.

Джуліан Ассанж
Джуліан Ассанж

Про це громадянин Австралії Ассанж заявив в інтерв’ю еквадорському телеканалу Gama, яке широко цитується британськими ЗМІ.

Суд Великобританії прийняв у червні рішення про депортацію творця “Вікілікс” у Швецію, де він підозрюється у вчиненні кримінального злочину – зґвалтування. Однак, сховавшись 16 червня в посольства Еквадору в Лондоні, австралієць виявився поза досяжністю британського правосуддя і поліції.

“Я думаю, що вся ситуація буде вирішена дипломатичним шляхом протягом найближчих 6 – 12 місяців, – зазначив Ассанж, якому 16 серпня рішенням уряду Еквадору було надано політичний притулок. – Шведська влада здатна припинити судову справу. Я вважаю подібний сценарій найбільш імовірним. Можливо, після ретельного розслідування того, що сталося, справу буде закрито”.

Як повідомляє ИТАР-ТАСС, Великобританія і Еквадор відновили днями повноцінний двосторонній діалог, який значною мірою постраждав у зв’язку з погрозами британської сторони насильницьким шляхом увійти в еквадорське посольство і заарештувати Ассанжа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.