Новини технологій. 21 вересня. Швейцарські федеральні залізниці (SBB) звинуватили Apple в копіюванні дизайну годинника, використовуваних на вокзалах та залізничних станціях Швейцарії, пише видання Tages-Anzeiger.

Циферблат, що відображається в iPad-додатку, схожий з циферблатом швейцарських залізничних годинників

На думку SBB, циферблат зі стрілками, який відображається в iPad-додатку “Годинник” в iOS 6, схожий з циферблатом швейцарських залізничних годинників. Однією із загальних деталей є, наприклад, червона секундна стрілка з покажчиком-колом.

Представник SBB заявив в інтерв’ю Tages-Anzeiger, що його компанія одночасно і горда тим, що Apple звернула увагу на їхні годинники, і розгнівана через те, що з штаб-квартири компанії в Купертіно не звернулися за ліцензією. SBB має намір зажадати від Apple грошової компенсації.

Представники швейцарського підрозділу Apple відмовилися прокоментувати ситуацію.

Швейцарські залізничні годинники, які стали одним із символів країни, спроектував в 1944 році співробітник SBB Ханс Хільфікер (Hans Hilfiker). Правами на дизайн володіє SBB. Вироби “за мотивами годинника” випускають і сторонні компанії, але для цього їм необхідно отримати дозвіл. Наприклад, наручний годинник з характерним “залізничним” циферблатом пропонує компанія Mondaine.

Годинники відомі тим, що їх секундна стрілка проходить повне коло за 58,5, а не за 60 секунд. Описавши коло, вона завмирає на півтори секунди, а потім продовжує рух. Цей інтервал необхідний для синхронізації годин.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.