Новини України. 21 серпня. Російській мові надано статус регіональної на території Миколаєва.

Поки під міськрадою точилися бої, депутати жартували

Відповідне рішення Миколаївська міська рада ухвалила на сесії у вівторок, 21 серпня у ході тривалих дебатів. За прийняття рішення проголосували 60 депутатів, проти – 4, утримались – 4, решта не голосували.

Опозиційні депутати закликали колег не поспішати з прийняттям такого рішення. Наприклад, депутат Георгій Рогов пожартував, що якщо російська буде регіональною, то в Заводському районі знайдуться охочі проголосити регіональною мовою хінді, а в Корабельному – суахілі. Від імені об’єднаної опозиції виступив проти і Сергій Клюс. Згадавши про білборди на тему російської мови, він сказав, що витрачені на рекламу кошти було б краще направити на придбання сміттєзбиральної техніки. У відповідь на заяву Клюса глава фракції Партії регіонів у міськраді Артем Іллюк запропонував:

“Нехай опозиція на своєму прикладі зробить це: познімає свої білборди і впровадить у життя свої пропозиції”.

Зазначимо, що з ранку Миколаївський міськвиконком пікетували численні групи прихильників і супротивників прийняття цього рішення. Протестувальники вийшли з плакатами: “Мовний закон коштуватиме 18 мільярдів (по півтисячі з кожного). Ми такі багаті?”, “Бути українцем – велика честь, обов’язок і відповідальність. Депутати, будьте українцями!”.

У хід пішли навіть димові шашки, почалася бійка. Люди прорвали кордон міліції. Однак із внутрішнього дворика вибігли співробітники “Беркута” і, заломивши руки кільком молодим хлопцям, відвели їх у невідомому напрямку.

Нагадаємо, 10 серпня набув чинності закон “Про основи державної мовної політики”, що розширює сферу застосування російської мови та інших мов національних меншин. На часі вже декілька міст та областей визнали російську регіональною.

Джерело Новости-N

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.