Новини України. 30 серпня. Європейський суд визнає, що у екс-прем’єра Юлії Тимошенко відібрали право на справедливий суд.

Юлія Тимошенко
В цій справі ще більше порушень, ніж під час арешту Тимошенко, – Захаров

Таку думку озвучив виконавчий директор українського відділення Гельсинської спілки з прав людини Аркадій Бущенко, якого цитує “Німецька хвиля”.

Він уточнив, що рішення Вищого спецсуду не стало несподіванкою для правозахисників.

“Вся судова система держави перебуває зараз на службі не в правосуддя, а в організаторів політичного переслідування опозиційних лідерів”, – зауважив Бущенко.

Він вважає, що Європейський суд визнає відхилення касаційної скарги Тимошенко порушенням п’ятої статті Європейської конвенції з прав людини. Ця стаття гарантує право громадян на справедливий суд.

Інший правозахисник Євген Захаров, переконаний, що суд в Страсбургу в першочерговому порядку розгляне скаргу Тимошенко на вирок у “газовій” справі.

“В цій справі ще більше порушень, ніж під час арешту Тимошенко. І ці порушення ще більш очевидні, ніж порушення прав Тимошенко при її затриманні. Тому суд однозначно винесе таке рішення, єдино можливим виконанням якого буде тільки скасування всіх вироків українських судів по “газовій” справі”, – сказав експерт.

За матеріалами Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.