Новини України. 13 серпня. Президент Віктор Янукович подав до Верховної Ради законопроект, який захищає українців від дій, що принижують честь і гідність людини, і спрямований на виконання зобов’язань по факультативному протоколу до Конвенції проти тортур.

Янукович запропонував новий законопроект

«Подача Президентом України Віктором Януковичем до Верховної Ради законопроекту про внесення змін до Закону України «Про уповноваженого з прав людини» щодо національного превентивного механізму спрямована на те, щоб Україна виконала свої зобов’язання відповідно до факультативним протоколом до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських дій, що принижують честь і гідність громадян», – заявив народний депутат, член фракції Партії регіонів Іван Попеску.

Він нагадав, що Україна ратифікувала цей протокол ще в липні 2006 року, проте попередня влада не змогла створити механізми, які б дозволили йому заробити.

«Тому сьогодні Президент України, маючи на меті, щоб ми, нарешті, виконали свої зобов’язання, подав цей законопроект у ВРУ», – підкреслив політик.

«Цей законопроект дає нові повноваження уповноваженому з прав людини, і це абсолютно логічно. Він дає уповноваженому право в будь-який час без попередження відвідувати людей, позбавлених волі, не тільки в СІЗО або в тюрмі, а також в інших місцях позбавлення волі – спеціальних школах-інтернатах тощо. Це дасть можливість омбудсмену оперативно реагувати на будь-які порушення прав людини» , – зазначили депутат.

«Уповноважений зможе залучати до таких відвідин представників громадських організацій, учених, у тому числі іноземних. Таким чином, Україна імплементує європейські стандарти», – переконаний Попеску.

«Прийнявши пропозиції Президента, ми ще раз доведемо, що виконуємо рекомендації Європи щодо наближення законодавчої бази до європейських стандартів», – підсумував він.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.