Новини політики. 8 серпня. Політологи впевнені, що президент або сам ініціює зміни в законопроекті, або звернеться з цим до парламенту.

Януковича штовхають до того, щоб він наклав вето, щоб затягнути процес вступу закону в силу

Про це повідомляє Сегодня.

Політологи дали свою оцінку тому, який розвиток може отримати епопея з законом про мови в Україні. Нагадаємо, противники закону використовують всі можливості, щоб схилити Віктора Януковича до другого варіанту.

Так, до Криму, де відпочиває глава держави, прибув чартер з десятком україномовних громадських діячів на чолі з екс-президентом Леонідом Кравчуком і письменником Іваном Драчем, які намагалися переконати главу держави в тому, що закон Колесніченка-Ківалова несе загрозу самому існуванню України.

І, схоже, дещо їм вдалося. Принаймні, організатор зустрічі, радник президента Ганна Герман, вже після неї оголосила, що президент може внести в закон «істотні зміни», які виробить робоча група за участю як його супротивників, так і авторів – нардепів-регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова.

За її словами, термін обговорення та внесення правок – до кінця вересня. «Я готовий брати участь в діалозі, хоча не розумію, про що можна говорити з людьми, які вважають, що такий закон не потрібен», – сказав Колесніченко.

Але що буде до кінця вересня? Адже термін для вирішення питання з законом у глави держави закінчується 15 серпня. «Я впевнений в одному – червоне світло на шляху закону запалено не буде, – говорить перший заступник голови фракції Партії Регіонів Михайло Чечетов. – Але і в режимі автомата ми цю станцію не пройдемо. У нинішньому вигляді закон не залишиться. Думаю, президент запропонує парламенту внести поправки в закон. Неясно тільки, він підпише і внесе поправки або ветує і внесе їх».

Втім, джерело в АП вважає, що вето не буде: «Президент виступав на з’їзді ПР, де була проголосована програма партії, в якій записано, що партія – за держстатус російської мови. Так що вето буде ударом по позиціях ПР».

Експерти дотримуються тієї ж думки. «Упевнений в одному: президент підпише закон, – говорить політолог Володимир Фесенко. – А от далі вже буде питання тактики: чи то він сам ініціює зміни, чи то звернеться до парламенту, щоб їх ініціювали депутати. Допускаю, що буде і звернення в Конституційний суд, який до виборів ніякого рішення не прийме. Але навряд чи це буде звернення від самого президента – йому небажано афішувати наявність відмінностей між ним і ПР».

«Помітно, що Януковича штовхають до того, щоб він наклав вето або вніс зауваження, щоб затягнути процес вступу закону в силу. Але питання в тому, що рейтинги ПР не настільки високі, щоб ризикувати ними, – пояснює політолог Володимир Корнілов. – Не факт, що після підписання закону вони різко зростуть, але вето їх обвалить».

В політкулуарах ходить версія про те, що зараз президент закон підпише, але після виборів його скасують через Конституційний суд – причому туди поскаржаться опозиція чи Литвин.

Однак є й інший варіант, вважає політолог Володимир Фесенко: «Те, що у свіжій передвиборній програмі Партії Регіонів записаний держстатус російської мови, може бути не локальною тактикою цих виборів. Настають конституційні зміни, і ця тема може бути використана Януковичем на президентських виборах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.