Новини здоров’я. 28 серпня. Регулярне вживання марихуани в юнацькі роки викликає довготривале зниження розумових здібностей, яке виражається в зниженні IQ на 8-10 пунктів у дорослому житті, заявляють учені в статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Марихуана
Марихуана

Меєр та її колеги вивчали наслідки хронічного вживання марихуани на прикладі групи дорослих людей одного віку, що проживають в місті Дюнедін на території Нової Зеландії.

Як відзначають дослідники, в цьому місті з 1980-х років проводиться довгострокове і масштабне соціологічне дослідження, в якому задіяно більше тисячі громадян 1972 та 1973 років народження. Зокрема, в ході цього дослідження міські служби виміряли рівень IQ його учасників у віці 13 років, і регулярно проводили анонімні опитування на предмет вживання марихуани в юності і дорослому житті.

Керівник групи Медлін Меєр (Madeline Meier) з університету Дьюка в місті Дарем (США) пояснила, що:

Марихуана аж ніяк не безпечна, особливо для підлітків. Людина, що втрачає вісім пунктів у рейтингу IQ в юності, за визначенням виявляється у відносно невигідному положенні в порівнянні з його однолітками в наступні роки життя

Група психологів під керівництвом Меєр проаналізувала накопичені дані, намагаючись виявити можливі взаємозв’язки між вживанням марихуани і здоров’ям новозеландців. У 2010-2012 роках вчені і влада провели нову серію тестів IQ, коли їх підопічні досягли віку 38 років, і порівняли результати людей, які не пробували марихуану і тих, що вживали її регулярно.

Виявилося, що люди, які регулярно курили марихуану в юності, дещо гірше справлялися із завданнями, які їм пропонували автори статті. Цей феномен виявляв себе не тільки в інтелектуальних головоломках – за словами родичів і знайомих добровольців, вони часто втрачали фокус і забували те, що хотіли зробити за день.

За розрахунками авторів статті, вживання марихуани в юнацькі роки призводило у середньому до зниження IQ на 8-10 пунктів у дорослому житті. Наприклад, середній IQ для любителів наркотику становив 102 пункту в віці 13 років, і лише 94 – в 38 років.

Як стверджують психологи, зниження інтелектуальних здібностей відбувалося лише в тому випадку, якщо учасник дослідження починав регулярно приймати марихуану в 18 років або раніше і не позбавлявся від цієї звички до настання повноліття.

Меєр та її колегам не вдалося обчислити мінімальну дозу наркотику, при якій відбуваються такі зміни, або “безпечний” вік для регулярного вживання марихуани. Тому вчені пропонують розробити і реалізувати стратегії, що дозволяють максимально віддалити той час, коли молоді люди починають вживати марихуану.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.