Новини політики. 20 серпня. Заплановані на сьогодні вибори президента Сомалі перенесені на невизначений термін. Про це повідомило агентство AFP.

Сомалі
Сомалі

Перенесення, як наголошується, пов’язаний з тим, що голосуванню, яке повинно пройти в місцевому парламенті, передує цілий ряд формальних процедур. “Президентські вибори сьогодні не відбудуться, – повідомив AFP депутат законодавчих зборів Сомалі Авейс Карні. – Необхідно ще, щоб було сформовано виборчий комітет / зборів /, є ще багато роботи”.

Терміни вирішального голосування в даний момент не називаються. Депутати парламенту, разом з тим, зберуться сьогодні на перше засідання і розпочнуть роботу.

Тимчасовий законодавчий орган Сомалі створюється на основі угод, досягнутих учасниками політичного процесу в цій країні ще в лютому. Між тим, досі парламент до кінця не сформований: спеціальна комісія без пояснення критеріїв відбору оприлюднила лише список з 215 законодавців, яких вистачає для кворуму, тоді як всього сомалійський парламент повинен включати 275 депутатів.

Президентські вибори в Сомалі повинні були стати фінальним акордом у справі реалізації “дорожньої карти” перехідного періоду, покликаної покласти край громадянській війні, що тривала в республіці останні 20 років. В остаточному списку кандидатів у президенти Сомалі понад 20 імен. Політичні спостерігачі сходяться на думці, що найбільш реальними претендентами на високий пост є чинний глава держави Шейх Шаріф Шейх Ахмед, прем’єр-міністр Абдівелі Мохамед Алі і спікер парламенту Шаріф Хасан Шейх Аден.

Сомалі не існує як єдина держава з 1991 року, коли був повалений диктатор Сіад Барре. Кілька років тому в Найробі зусиллями США та Ефіопії було сформовано перехідний уряд. Проте в даний час він контролює лише невелику частину республіки, та й то за допомогою дев’ятитисячного контингенту АС – Аміс. Чинній владі на чолі з президентом Ахмедом протистоять ісламісти з угруповання “Аш-Шабаб“.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.