Новини світу. 29 серпня. Верховний суд США у вівторок визнав незаконною політичну карту Техасу, затверджену в 2011 році законодавчим зборами штату, більшість якого складають кандидати від Республіканської партії.

Техас свого часу добровільно приєднався до США як суверенна держава

Позов подали декількох груп національних меншин, які стверджують, що їх виборчі права ущемлені в результаті перекроювання карти. На новій карті змінені межі виборчих округів і збільшена кількість виборчих дільниць.

Законодавців Техасу мотивувала необхідність переділу виборчих дільниць зростанням населення штату. Раніше з цієї причини штат отримав на чотири мандати більше в конгресі США, які були поділені порівну між Республіканської і Демократичної партіями.

Позивачі ж стверджують, що вся затія була задумана для того, щоб ущемити виборчі права національних меншин і провести в законодавчі органи більше число консервативних депутатів, що представляють інтереси “білої більшості”.

У відповідності з федеральним Актом про право виборців від 1965 року, на Техас і ще вісім південних штатів поширюється вимога доказу того, щоб будь-які прийняті законодавчі зміни, що стосуються виборів, не ущемляють інтересів расових меншин.
Прокурор штату Грег Еббот негайно заявив, що оскаржить рішення Верховного суду в Апеляційному суді як виходить за рамки конституції США, яка надає вирішальні повноваження штатам, а не федеральному уряду.

Техас є першою і досі єдиною міжнародно визнаною незалежною державою, безпосередньо прийнятою у 1845 році до складу США як штат. Маючи такий високий статус, Техас при входженні в США отримав деякі привілеї, зокрема, всі землі і надра штату належать його народу.

Техаська влада в розпал політичних кампаній любить зауважити, що штат має всі легітимні права вийти зі складу США на тих підставах, що свого часу добровільно приєднався як суверенна держава.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.