Новини науки. 20 серпня. Вчені виявили на Філіппінах два нових види голконогих сов.

Блакитноокі сови

Результати дослідження були опубліковані у щорічному орнітологічному журналі Forklift.

Нові види сов – камігінська голконога сова і себунська голконога сова – були виявлені, відповідно, на території острівних провінцій Камігін і Себу.

Камігінська сова відрізняється тим, що має очі сіро-блакитного кольору, які раніше ніколи не зустрічалися у сов. Ще однією особливістю цього виду є вокалізація – голосові сигнали цих птахів значно відрізняються від сигналів сов, що мешкають на острові Мінданао, який знаходиться неподалік від Камігіну.

Другий новий вид також відрізняється характерною вокалізацією. За словами однієї з учасниць дослідження, професора зоології Мічиганського університету Пем Расмусен, саме вивчення голосів птахів дозволило вченим зробити висновок про те, що вони відносяться до невідомих видів.

“Сови не можуть навчитися кричати, їх крики запрограмовані в ДНК, і вони використовують голос, щоб залучати партнерів для спаровування або охороняти свою територію. Так як голоси цих сов дуже відрізнялися від усього, що нам відомо, ми зрозуміли, що це нові види”, – заявила Расмусен.

Дослідження, результатом якого стало виявлення нових видів птахів, тривало близько десяти років.

Джерело Лента.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.