Новини економіки. 6 серпня. У липні 2012 року Україна отримала найменший дохід з початку року: до загального фонду Держбюджету надійшло 18,9 млрд. грн, що на 3 млрд. грн. менше, ніж в липні минулого року.

Українська економіка переживає охолодження

Про це повідомляє Голосua з посиланням на Коммерсант.

Це підтверджує факт охолодження української економіки, але є й Альтернативна думка. Скорочення доходів у липні експерти пояснюють тим, що в червні доходи бюджету не були збільшені на 8 млрд. грн., в тому числі за рахунок фіскального тиску на бізнес. Значить, падіння податкових надходжень, можливо, неминуче і в серпні.

При цьому доходи бюджету в липні виявилися меншими, ніж надходження за аналогічний період 2011 р., на 13,8%, або на 3 млрд. грн. Таке падіння спостерігається вперше з початку року. В його результаті темпи зростання доходів загального фонду Держбюджету впали з 16,8% за підсумками I півріччя до 12,1% за сім місяців.

Скоротилися в липні навіть доходи спецфонду – на 37,4%, до 4,7 млрд грн.

Генеральний директор Бюро економічних і соціальних досліджень Валерій Гладкий вважає, що зменшення доходів бюджету є реакцією на падіння світових цін на сировинних ринках:

“У наших експортерів впала виручка. Тому вони скоротили продаж і виробництво», – відзначає експерт.

Ситуація в серпні повинна вирівнятися, але темпи зростання збору податків продовжать зниження. Директор департаменту інституту бюджету і соціально-економічних досліджень Артем Рудик каже, що зростання доходів цього року сповільнилося, в порівнянні з попередніми роками, і це є свідченням охолодження економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.