Новини світу. 23 серпня. В США в річницю терактів 11 вересня 2001 року надійде у продаж книга про смерть Усама бен Ладена, написана учасником операції по його ліквідації, відставним спецназівцем американських ВМС.

Усам бен Ладен
Усам бен Ладен

За словами видавця книги – “Непростий день: Розповідь від учасника місії по вбивству Усама бен Ладена” (No easy daу: The firsthand account of the mission that killed Osama bin Laden “) – її автор очолював одну з груп загону, штурмував будинок бен Ладена в Пакистані в 2011 році. Він був одним з перших, хто увірвався в кімнату, в якій знаходився бен Ладен, і став свідком смерті терориста “номер один”. Ім’я спецназівця не повідомляється. Виступає ж він під псевдонімом Марк Оуен. Співавтором книги виступив журналіст Кевін Маурер, що висвітлював військову кампанію США в Афганістані.

У тексті також змінені імена всіх учасників операції. Немає в ній і відомостей про техніку і тактику її проведення. Оуен заявив, що в своїй книзі він хотів розповісти про людей, що виконують “брудну роботу”, і жертвують своїми життями заради загального блага. Він висловив надію на те, що розказана ним історія надихне молодих людей на службу в спецпідрозділах ВМС США.

В адміністрації американського президента заявили, що текст книги не був з ними узгоджений і взагалі не піддавався  “відомчій цензурі”.

“Ми дізналися про цю книгу зі ЗМІ, – заявив офіційний представник Білого дому Томмі Вітор. – Ми її не читали і не знаємо, про що вона розповідає”.

У Пентагоні вихід цієї книги назвали “сюрпризом”, і пообіцяли уважно ознайомитися з її змістом. Аналогічна реакція пішла і з боку ЦРУ.

“Наскільки нам відомо, ця книга не була надана нам для попереднього ознайомлення”, – сказав прес-секретар цього відомства Престон Голсон.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.