Новини світу. 28 серпня. Влада Іраку за один день стратила 21 людину, включаючи трьох жінок.

Існують великі сумніви в справедливості процесів у справах обвинувачених у тероризмі

Як повідомляє 28 серпня Agence France-Presse, в уряді розповіли, що всі вони були визнані винними в терористичній діяльності.

Офіційний Багдад віддав наказ про приведення у виконання смертних вироків, незважаючи на протести з боку ООН, чиї представники вже давно вимагають ввести в Іраку мораторій на страту. Крім того, міжнародні експерти звертають увагу на непрозорість та корумпованість іракської судової системи.

“Навіть якщо б розслідування і суд були виключно скрупульозними і прозорими, така кількість страчених в один день жахає”, – заявила Наві Піллай, верховний комісар ООН з прав людини. За його словами, існують великі сумніви в справедливості процесів у справах обвинувачених у тероризмі.

Після відходу американських військ з Іраку масові страти там стали звичайною справою. У січні там розстріляли і повісили 17 чоловік, у лютому – ще 14. Загальна кількість страчених в поточному році вже перевищила 90 осіб.

Влада країни пояснює те, що відбувається, необхідністю боротися з тероризмом, проте теракти в Іраку як і раніше відбуваються регулярно.

За матеріалами lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.